پلت مرغی چیست؟ 10 دلیل استفاده از کود مرغی پلیت شده

پلت مرغی چیست؟ 10 دلیل استفاده از کود مرغی پلیت شده

شاید سوال شما هم این باشد پلت مرغی چیست؟ خوب است بدانید  برای محصولات زراعی از جمله کودهای حیوانی و دامی با ارزشی است که به شکل فرآوری و ترکیب شده مورد استفاده قرار می گیرد که از بهترین ومقوی ترین کود کشاورزی به شمار می رود.

نوع و میزان جیره غذایی، بستر و نحوه نگهداری و فرآوری کود، نوع کاربرد فضولات، خصوصیات خاک و نوع گیاه کشت شده از عوامل تعیین کننده کیفیت و میزان عناصر غذایی مفید در کود است.

کودهای پلت مرغی برای زراعت غنی شده با عناصر مغذی هستند که برای تمام زمین های کشاورزی و زراعی مفید هستند. بیش از 90 درصد از مواد لازم برای رشد گیاهان، سبزیجات، و صیفی جات در این کود یافت می شود.

فواید برای محصولات زراعی 

در پاسخ به کسانی که می پرسند  باید بگوییم کود پلت مرغی از کودهای حیوانی ارگانیک است که جایگزین خوبی برای کود خام مرغی است و برای انواع خاک اقلیم های متفاوت و محصولات باغی و زراعی متنوع مناسب است.  برای محصولات زراعی به دلیل دارا بودن مواد آلی از جمله نیتروژن، فسفر، پتاسیم، ازت، گوگرد، پروتئین؛ آهن، روی، منگنز عناصر غذایی و غیره، انتخاب مناسبی برای تولید محصول ارگانیک

طبیعی در این کود است که باعث تقویت محصولات کشاورزی می شود.NPK است. مهم تر از همه وجود

زنده ماندن زمین های کشاورزی و استفاده نسل های بعد از زمین ها نیز از فواید مصرف  برای زراعت است.

استفاده از کود مرغی پلت شده، باعث اصلاح ساختار و بافت خاک کشاورزی و بهبود کیفیت و کمیت محصول و مانع از فرسایش خاک نیز می شود.

 

مطلب مفیدی برای شما بود ؟ پس به اشتراک بگذارید برای دوستانتان

ایمان کرامتی

46 مطلب منتشر شده

ایمان کرامتی سلام خدمت شما، ایمان هستم مدیر و موسس آیکاوب، بیش از 6 سال تو حوزه وب هستم و در کنار وبلاگ نویسی و طراحی سایت و همچنین برنامه نویسی اندروید در زمینه شبکه و دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارم. خوشحال میشم اگه سوالی داشته باشید با بنده مطرح کنید.

درباره این مطلب نظر دهید !
قالب وردپرس دیاکو

مطالب زیرا حتما بخوانید ...